Jakie body dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia?

Jakie kupić body dla niemowląt na początek?

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej oraz wybór odpowiednich ubranek dla dziecka jest dużym wyzwaniem dla rodzica. Szczególnie wtedy gdy jest to nasze pierwsze dziecko. Nie do końca wiemy co będzie odpowiednie na początek. W sklepach jest bardzo dużo ubranek, wszystkie piękne i kuszą oko. Warto jednak zastanowić się jakie body dla niemowląt będą najbardziej wygodne dla naszej pociechy. Faktem jest, że należy wybierać ubranka z dobrych materiałów. W ostatnim czasie warto również zwrócić uwagę na producenta ubranek niemowlęcych. Polecamy, aby wybierać polskich producentów i wspierać naszą gospodarkę.

Polskie body nie dla niemowląt designe by Olibambi

Jakie są rodzaje body dla niemowląt?

Standardowo rozróżniamy dwa główne modele body dla niemowląt są to klasyczne body lub body kopertowe. Te drugie świetnie sprawdzą się w pierwszych miesiącach życia. Body kopertowe bardzo łatwo się ubiera. Dzięki napką mamy możliwość rozpięcia całego ubranka. Bez problemu możemy wtedy ubrać body na rączki dziecka. Takie body sprawdzą się świetnie w początkowej fazie życia. Jeśli już opanujemy sztukę ubierania spokojnie możemy używać klasycznych body. Jeśli nie mamy oporów przed ubieraniem dziecku body przez główkę spokojnie można z nich korzystać od samego początku. Klasyczne body różnią się od kopertowych możliwością pełnego rozpięcia body. Ma to swoje plusy i minusy. Dla jednego rodzica wartością dodaną będzie możliwość rozpięcia body dla niemowląt dla innego zaś szybkość ubierania.

Niebieskie body kopertowe designe by Olibambi

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od rodzica i warunków „atmosferycznych” w jakich przebywa niemowlę. Jeśli w domu panuje ciepła temperatura spokojnie możemy zakładać dziecku body z krótkim rękawem. Jeśli jednak jest u nas chłodno lub mamy duży dom i jest zimna podłoga warto wybrać body niemowlęce z długim rękawem. Co na spacer? Tu też wszystko zależy od pory roku, jeśli panują upały w zupełności wystarczy body na krótki rękaw. Gdy na zewnątrz jest chłodno lepsze mogą okazać się body z długim rękawem. Wychodząc na spacer zawsze pamiętajmy o zabraniu dodatkowej warstwy ubranka, pogoda może być zmienna. Informacje na temat jakie ubranka wybierać na zmienną pogodę znajdziecie w innym artykule.

Jakie body dla niemowlęce będą lepsze – z długim czy krótkim rękawem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *